Dostarczenie aplikacji o dofinansowanie z UE na projekty innowacyjnych e-usług wymaga osadzenia zawartości całego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w poszczególne pozycje treści w sposób opisany w instrukcji uzupełniania projektu.
Teoretycznie obsługiwanie narzędzia on-line nie powinno sprawiać kłopotów i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy kłopotów. Najwnością jest sądzić, że tak jest. Doświadczenie wnioskodawców świadczy, iż prowadzi do powstania zbędnych kłopotów technicznych.
Najbardziej przykrym kłopotem, z którym sobie nie poradziliśmy, to problem nieprzewidywalnego przyporządkowania pisanego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która sprawdzi gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w sytuacji gdy partnerzy mają siedziby na terenie aktywności różnych RIF. Brak pola wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce siedziba działalności gospodarczej wspólnika kończy się tym, że aplikacja generatora w zasadzie stochastycznie wybiera RIF a w konsekwencji nie można dociec, który uzna za słuszny. Skutkuje to wysyłką napisanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji dokonującej oceny i odesłanie do Wnioskodawcy biznesplanu e-usług na etapie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków e-usługpomaga w procesie przygotowania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu nierozwiązywalnych problemów uniemożliwiających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz